Çek valf nedir ? Nerelerde Kullanılırlar ?

Genelmekanik, ansiklopedi


Pirinçten İmal Edilmiş Bir Sessiz Tip Çelvalf

Çek valf veya çek vana genelde sıvıların tek yönlü olarak akılına olanak veren mekanik bir yönlendirici yani bir kontrol vanasıdır. Kullanım alanına göre pirinç, paslanmaz, döküm, alüminyum veya pprc plastik maddeden imal edilirler. Çok çeşitli kullanım alanları vardır. Su tesisatları, kazan daireleri, yangın tesisatları ve sıhhi tesisatlar ile birlikte gaz yolu ekipmanı olarak ta kullanılırlar.

Türleri


Sessiz tip çekvalf, genellikle hidroforlar için tasarlanmış yüksek basınç tan kaynaklanan çek valfin mekanizmasından gelen darbe ve bu darbeden dolayı çıkan aşırı vurgu seslerini emmek maksadıyla üretilen çek vanalar dır. Çek vananın içine basit bir darbe emici teflon dan faydalanarak yapılır.

Çift Klapeli Çekvalf, yangın tesisatalrında kullanımı önerilen ve gerekli kılınan bu çek vanaların, akışkana yön veren mekanizmanın yani klapenin iki yaprak halinde (2 parçalı ) tipi olanıdır.

Yangın Tesisatları için Tasarlanmış Bir Çift Klapeli Çek-Valf

One thought on “Çek valf nedir ? Nerelerde Kullanılırlar ?

  • 25 Kasım 2022 tarihinde, saat 17:19
    Permalink

    A total of 688 92 of the 751 women completed either the 40 month assessment or the 123 month assessment 496 women completed both the 40 month and the 123 month assessments, 163 women completed only the 40 month assessment, 29 women completed only the 123 month assessment buy cialis with paypal Modesto, USA 2022 04 24 02 34 46

Bir cevap yazın